Festival Borštnikovo srečanje

55. Festival Borštnikovo srečanje

12. – 25. oktober 2020 | Maribor, Slovenija

Skok na vsebino // Skok na meni

Festival Borštnikovo srečanje - Uvodna stran

55. Festival Borštnikovo srečanje


Urnik

12.10.2020, ponedeljek

Vključevanje

Vključevanje

Javni premislek o umetnosti in družbeni odgovornosti

Mlado gledališče

Rumena luna <em>Mankica Kranjec</em>
David Greig

Rumena luna

Balada o Lejli in Leeju 14+

Gledališki laboratorij Lutkovnega gledališča Ljubljana v sodelovanju z Vzgojnim zavodom Planina, koprodukcija Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana

Mlado gledališče

Gledališki laboratorij <em>Matej Povše</em>
15:30 / Komorni oder

Gledališki laboratorij

Izkušenjska delavnica za mentorje

Mlado gledališče

Viktorija 2.0 <em>Toni Soprano</em>
Zala Ana Štiglic, Zoran Petrovič, Marek Turošík, Monika Pocrnjić, Toni Soprano

Viktorija 2.0

Avtorski projekt 14+

KUD Moment & GT22

Mlado gledališče

13.10.2020, torek

Viktorija 2.0 <em>Toni Soprano</em>
Zala Ana Štiglic, Zoran Petrovič, Marek Turošík, Monika Pocrnjić, Toni Soprano

Viktorija 2.0

Avtorski projekt 14+

KUD Moment & GT22

Mlado gledališče

Uporaba tehnologije iz vsakdanjega življenja na odru <em>Toni Soprano</em>
Bratje in sestre <em>Nils Petter Mørland</em>
New International Encounter & Brageteatret (NO)

Bratje in sestre

Avtorski projekt 14+

Mlado gledališče

Predstava od spočetja do odmeva <em>NIE</em>
Oder, oddaja o sočasnem gledališču: 50 let Borštnikovega prstana <em>Arhiv FBS</em>
14:05 / SNG Maribor

Oder, oddaja o sočasnem gledališču: 50 let Borštnikovega prstana

Javno predvajanje oddaje, 3. program Radia Slovenija – ARS

Predstava od spočetja do odmeva <em>NIE</em>
Predstavitev monografije RAC, biografija Radka Poliča
Muzikofilija: Zgodbe o glasbi in možganih <em>Barbara Čeferin</em>
Oliver Sacks

Muzikofilija: Zgodbe o glasbi in možganih

Glasbenogledališki performans

Anton Podbevšek Teater

Spremljevalni program

14.10.2020, sreda

Občutenje mesta <em>Mika Baumeister, Unsplashed</em>

Občutenje mesta

Senzorialni sprehod po Mariboru

Mlado gledališče

Jesen na Plutonu <em>Artem Galkin</em>
Saško Brama

Jesen na Plutonu

Dokumentarni gledališki projekt 14+

Skupina Saška Brame (UA)

Mlado gledališče

Predstava od spočetja do odmeva <em>NIE</em>
Kakšna plodna predstava: muzej naših ljubezni
18:00 / GT22

Kakšna plodna predstava: muzej naših ljubezni

Odprtje razstave v okviru projekta Kvartet

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Fundacija Sonda, GT22

Študentsko gledališče

Postaja samobitno <em>Urša Premik</em>
Klemen Janežič

Postaja samobitno

Flota Ljubljana & Zavod Flota Murska Sobota, Bunker, Zavod 0.1

Spremljevalni program

Jesen na Plutonu <em>Artem Galkin</em>
Saško Brama

Jesen na Plutonu

Dokumentarni gledališki projekt 14+

Skupina Saška Brame (UA)

15.10.2020, četrtek

Izkustveno gledališče <em>Artem Galkin</em>
Senzorialno v gledališču: na sledi vonjav v vsakdanjem življenju in onkraj njega <em>Francisco Javier Garcia</em>
Pol stoletja neinstitucionalnih praks: pogled v prihodnost  <em>Ivian Kan Mujezinović</em>
17:00 / Mali oder

Pol stoletja neinstitucionalnih praks: pogled v prihodnost

Diskusija ob petdesetletnici Gledališča Glej

Občutenje mesta <em>Igor Napast, Večer</em>

Občutenje mesta

Senzorialni sprehod po Mariboru

Tri sestre <em>Mara Bratoš</em>
Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu (HR)

Tri sestre

Avtorski projekt Boba Jelčića po motivih istoimenske drame Antona Pavloviča Čehova

Spremljevalni program

Kvartet
20:30 / GT22
Heiner Müller

Kvartet

Produkcija VI. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Moment in GT22

Študentsko gledališče

16.10.2020, petek

Izkustveno gledališče <em>Artem Galkin</em>
Senzorialno v gledališču: na sledi vonjav v vsakdanjem življenju in onkraj njega <em>Francisco Javier Garcia</em>
Kako ravnati s tem strojem?
15:00 / GT22

Kako ravnati s tem strojem?

Delavnica v okviru projekta Kvartet

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Fundacija Sonda, GT22

Študentsko gledališče

Senzorialno v gledališču: na sledi vonjav v vsakdanjem življenju in onkraj njega <em>Francisco Javier Garcia</em>
Občutenje mesta <em>Igor Napast, Večer</em>

Občutenje mesta

Senzorialni sprehod po Mariboru

Kvartet
18:00 / GT22
Heiner Müller

Kvartet

Produkcija VI. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Moment in GT22

Študentsko gledališče

Maska ... 100 let. 200 številk

Maska ... 100 let. 200 številk

Razstava z vodenim ogledom

Parquet ball - Nad parketom
Plesni projekt Mateje Bučar

Parquet ball - Nad parketom

Maska Ljubljana

Spremljevalni program

Soul Chain <em>Andreas Etter</em>
tanzmainz, Staatstheater Mainz (DE)

Soul Chain

Sodobni balet

Spremljevalni program

Otvoritvena predstava 55. Festivala Borštnikovo srečanje

17.10.2020, sobota

Izkustveno gledališče <em>Artem Galkin</em>
Božanska komedija
Zavod Senzorium

Božanska komedija

Po motivih versko-alegoričnega epa Danteja Alighierija

Spremljevalni program

Božanska komedija
Zavod Senzorium

Božanska komedija

Po motivih versko-alegoričnega epa Danteja Alighierija

Spremljevalni program

Sedem vprašanj o sreči <em>Jaka Varmuž</em>
Gledališko potovanje po motivih Modre ptice Mauricea Maeterlincka

Sedem vprašanj o sreči

Lutkovno gledališče Ljubljana & Slovensko mladinsko gledališče

Tekmovalni program

Kvartet
18:00 / GT22
Heiner Müller

Kvartet

Produkcija VI. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Moment in GT22

Študentsko gledališče

Parquet ball - Nad parketom
Plesni projekt Mateje Bučar

Parquet ball - Nad parketom

Maska Ljubljana

Spremljevalni program

jerebika, štrudelj, ples pa še kaj <em>Andraž Kobe</em>
Simona Semenič

jerebika, štrudelj, ples pa še kaj

Komedija

Maska Ljubljana in Slovensko mladinsko gledališče v okviru programa Nova pošta

Spremljevalni program

Ljudožerci <em>Željko Stevanić IFP/Arhiv CTF UL AGRFT</em>
Gregor Strniša

Ljudožerci

Produkcija VII. semestra DI in GLR UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani

Študentsko gledališče

to jabolko, zlato <em>Matej Povše</em>
Simona Semenič

to jabolko, zlato

Sodobna drama

Zavod Imaginarni, Cankarjev dom Ljubljana, SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko

Spremljevalni program

Kazimir in Karolina  <em>Željko Stevanić IFP/Arhiv CTF UL AGRFT</em>
21:00 / Mali oder
Ödön von Horváth

Kazimir in Karolina

Produkcija III. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani

Študentsko gledališče

18.10.2020, nedelja

Izkustveno gledališče <em>Artem Galkin</em>
Sedem vprašanj o sreči <em>Jaka Varmuž</em>
Gledališko potovanje po motivih Modre ptice Mauricea Maeterlincka

Sedem vprašanj o sreči

Lutkovno gledališče Ljubljana & Slovensko mladinsko gledališče

Tekmovalni program

Matjaž Zupančič <em>Boštjan Lah</em>
18:00 / Komorni oder

Matjaž Zupančič: Zadnje drame

Predstavitev knjig na Festivalu Borštnikovo srečanje

Kvartet
18:00 / GT22
Heiner Müller

Kvartet

Produkcija VI. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Moment in GT22

Študentsko gledališče

Vsak zdaj je čas, prostor <em>Madster</em>
Snježana Premuš

Vsak zdaj je čas, prostor

Sodobnoplesni avtorski projekt

Zavod Federacija in Nomad Dance Academy Slovenija

Spremljevalni program

Kazimir in Karolina  <em>Željko Stevanić IFP/Arhiv CTF UL AGRFT</em>
20:00 / Mali oder
Ödön von Horváth

Kazimir in Karolina

Produkcija III. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani

Študentsko gledališče

19.10.2020, ponedeljek

Izkustveno gledališče <em>Artem Galkin</em>
Minutna drama <em>Logan Zillmer</em>
17:00 / Komorni oder
Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani

Minutna drama

Mednarodni projekt

Študentsko gledališče

Kvartet
18:00 / GT22
Heiner Müller

Kvartet

Produkcija VI. semestra DI, GLR in DSU UL AGRFT

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani, Festival Borštnikovo srečanje, Moment in GT22

Študentsko gledališče

Dramatika Stanka Majcna in njen uprizoritveni potencial <em>Bogo Čerin</em>
18:00 / Mali oder

Dramatika Stanka Majcna in njen uprizoritveni potencial

Omizje o Stanku Majcnu in njegovi dramatiki

Mladina brez boga <em>Marko Ercegović</em>
Zagrebačko kazalište mladih in Montažstroj (HR)

Mladina brez boga

Avtorski projekt Boruta Šeparovića po motivih istoimenskega romana Ödöna von Horvátha in po navdihu socio-filozofske študije Heroji: množični umori in samomor Franca Bifa Berardija

Spremljevalni program

Grmače <em>Damjan Švarc</em>
Dane Zajc

Grmače

Tragedija

Drama Slovenskega narodnega gledališča Maribor v koprodukciji s Konservatorijem za glasbo in balet Maribor

Tekmovalni program

Tatovi podob predstavljajo: Matilda in njene žemljice <em>Nada Žgank</em>
Feminalz

Tatovi podob predstavljajo: Matilda in njene žemljice

Burleskni performans

Zavod Emanat v sodelovanju s Klubom Gromka in Mestom žensk

Spremljevalni program

20.10.2020, torek

Izkustveno gledališče <em>Artem Galkin</em>
Oder, oddaja o sočasnem gledališču: 50 let Borštnikovega prstana <em>Arhiv FBS</em>
14:05 / SNG Maribor

Oder, oddaja o sočasnem gledališču: 50 let Borštnikovega prstana

Javno predvajanje oddaje, 3. program Radia Slovenija – ARS

Poklon <em>Barbara Čeferin</em>
Tanja Zgonc

Poklon

buto performans

Plesni teater Ljubljana v koprodukciji s Platforma sodobnega plesa

Spremljevalni program

Gejm <em>Matej Povše</em>
Nova pošta

Gejm

Avtorski projekt

Slovensko mladinsko gledališče & Maska Ljubljana v okviru programa Nova pošta

Tekmovalni program

Očiščenje <em>Uroš Hočevar</em>
Sofi Oksanen

Očiščenje

Tragedija

Slovensko ljudsko gledališče Celje & sadsongskomplex:fi

Tekmovalni program

21.10.2020, sreda

Pogoji za ustvarjalnost: projekcija izgubljenega prostora <em>Toni Soprano Meneglejte</em>

Pogoji za ustvarjalnost: projekcija izgubljenega prostora

Okrogla miza Združenja dramskih umetnikov Slovenije ZDUS

Poklon Velikanom slovenskega gledališča
17:00 / Medetaža

Poklon Velikanom slovenskega gledališča

Portreti prejemnic in prejemnikov Borštnikovega prstana

H genotipu Hamlet <em>Željko Stevanić</em>
18:00 / Mali oder
Po motivih Williama Shakespeara in Bernarda-Marie Koltèsa

H genotipu Hamlet

Študijska predstava III. letnika UL AGRFT

Zavod Delak in Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani

Spremljevalni program

Strahovi <em>Nada Žgank</em>
Henrik Ibsen

Strahovi

Drama

Prešernovo gledališče Kranj

Tekmovalni program

H genotipu Hamlet <em>Željko Stevanić</em>
21:00 / Mali oder
Po motivih Williama Shakespeara in Bernarda-Marie Koltèsa

H genotipu Hamlet

Študijska predstava III. letnika UL AGRFT

Zavod Delak in Akademija za gledališče, radio, film in televizijo Univerze v Ljubljani

Spremljevalni program

22.10.2020, četrtek

Gledališče, ples in performans po COVID-19: Med trenutno pogubo in priložnostmi za prihodnost

Gledališče, ples in performans po COVID-19: Med trenutno pogubo in priložnostmi za prihodnost

Mednarodni simpozij Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije DGKTS

Gledališče, ples in performans po COVID-19: Med trenutno pogubo in priložnostmi za prihodnost

Gledališče, ples in performans po COVID-19: Med trenutno pogubo in priložnostmi za prihodnost

Mednarodni simpozij Društva gledaliških kritikov in teatrologov Slovenije DGKTS

Meta Hočevar: Prostori igre & Prostori mojega časa
18:00 / Komorni oder

Meta Hočevar: Prostori igre & Prostori mojega časa

Predstavitev knjig na Festivalu Borštnikovo srečanje

Alice v postelji <em>Peter Uhan</em>
Susan Sontag

Alice v postelji

Drama

Slovensko narodno gledališče Drama Ljubljana

Tekmovalni program

Mahlzeit  <em>Nada Žgank</em>
Beton Ltd.

Mahlzeit

Glasbeni performans

Bunker Ljubljana

Spremljevalni program

23.10.2020, petek

BIOKOZMIZEM:: IZREKA
18:00 / Mali oder
Po motivih Marka Breclja in Marka Mlačnika

BIOKOZMIZEM:: IZREKA

Zavod Delak

Tekmovalni program

Golo življenje <em>Marcandrea</em>
Olja Grubić

Golo življenje

Performans

Via Negativa

Spremljevalni program

Sin <em>Miha Fras</em>
Florian Zeller

Sin

Psihološki triler

Mini teater

Tekmovalni program

BIOKOZMIZEM:: IZREKA
21:00 / Mali oder
Po motivih Marka Breclja in Marka Mlačnika

BIOKOZMIZEM:: IZREKA

Zavod Delak

Tekmovalni program

24.10.2020, sobota

Sedem dni <em>Peter Giordani</em>
Katarina Morano, Žiga Divjak

Sedem dni

Drama

Mestno gledališče ljubljansko

Tekmovalni program

Pločevinasti boben <em>Birgit Hupfeld</em>
Berliner Ensemble (DE)

Pločevinasti boben

Po istoimenskem romanu Günterja Grassa

Spremljevalni program

Ex Auro <em>Daniel Biljarszki</em>
22:00 / Mali oder

Ex Auro

Glasbenoplesni performans

Pridržujemo si pravico do spremembe programa.


Iskalnik

Naša spletna stran uporablja piškotke s pomočjo katerih omogoča uporabo vtičnikov družbenih medijev, izboljšuje in prilagaja uporabniško izkušnjo ter analizira promet. Potrdite, da se strinjate z njihovo uporabo.

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Kaj so piškotki?

Piškotki (angleško cookies) so kratke tekstovne datoteke, ki se lahko razpošiljajo in shranijo na vašem računalniku, pametnem telefonu ali kateri koli drugi napravi, ki dostopa do spletnih strani po internetu. Piškotke lahko uporabimo pri zbiranju informacij o načinu, kako uporabljate neko spletno stran, in posledično pri prilagajanju vsebin spletne strani ob vašem naslednjem obisku, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša. V piškotku je običajno zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče neko spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Uporaba piškotkov na spletu ni nič novega. Več informacij o piškotkih lahko najdete na spletni strani www.aboutcookies.org, kjer so tudi navodila, kako jih pobrišete.

Vrste piškotkov

Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotkov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, varnost ...).

Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke o tem, kaj uporabniki delajo na spletni strani, z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, po katerih bi lahko identificirali uporabnika.

Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo ...) ter zagotavlja napredne, uporabniku prilagojene funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletni strani.

Piškotki za usmerjanje

Piškotki za usmerjanje so povezani s storitvami tretjih oseb (npr. oglaševalska in družabna omrežja), na primer gumba "Všečkaj" in "Deli z ostalimi". Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim dejanjem na spletu. Te piškotke urejajo in gostijo tretje osebe.

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Ime piškotka Avtor Opis
borstnikovo_frontend Festival Borštnikovo srečanje Sejni piškotek, ki spremlja vašo dejavnost na spletni strani – brez tega piškotka bi vas vsaka podstran obravnavala kot novega obiskovalca. Nujen je za normalno delovanje spletne trgovine.
bcms_cookie_accepted
bcms_cookie_declined
Festival Borštnikovo srečanje Ta piškotka beležita vašo izbiro glede uporabe piškotkov na naši spletni strani.
_pk_ref
_pk_cvar
_pk_id
_pk_ses
...
Matomo Merjenje obiskanosti spletne strani z orodjem Matomo (ex Piwik).
Matomo politika zasebnosti / Onemogočite sledenje Matomo (opt-out)
di
dt
psc
uid
uit
uvc
siteaud
ana_svc
atuvc
user_token
AddThis Te piškotke nastavi vtičnik za delitev z družabnimi omrežji podjetja AddThis.
AddThis politika zasebnosti / Onemogočite sledenje AddThis (opt-out)
c_user
s
xs
presence
datr
ft
lu
sub
lsd
reg_ext_ref
reg_fb_gate
reg_fb_ref
wb
act
_e_3qqF_0
wd
p
Facebook Te piškotke nastavi Facebookov vtičnik.
Facebook piškotki in podobne tehnologije
__utma
__utmz
SID
LOGIN_INFO
use_hotbox
PREF
SSID
HSID
watched_video_id_list
demographics
VISITOR_INFO1_LIVE
YouTube Te piškotke nastavi videopredvajalnik YouTube.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google
_ga
__utma
__utmb
__utmc
__utmv
__utmz
SC
PREF
HSID
SSID
APISID
SAPISID
SNID
NID
GoogleAccountsLocale_session
AnalyticsUserLocale
GAPS
Google Maps Te piškotke nastavi zemljevid Google Maps.
Vrste piškotkov, ki jih uporablja Google

Nadzor piškotkov

Shranjevanje in upravljanje piškotkov je pod popolnim nadzorom brskalnika, ki ga uporablja uporabnik. Brskalnik lahko shranjevanje piškotkov po želji omeji ali onemogoči. Piškotke, ki jih je brskalnik shranil, lahko tudi enostavno izbrišete – za več informacij obiščite spletno stran www.aboutcookies.org. Vašo odločitev glede uporabe piškotkov na tej spletni strani vedno lahko spremenite s klikom na povezavo Piškotki.

Upravljalec piškotkov

Festival Borštnikovo srečanje.